Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

caritas2Szkolne Koło Caritas

II Liceum Ogólnokształcące

im.Z.Herberta w Brzegu

 

kiermasz swiateczny marzec 2015 1 20150331 1433443307Przekazanie zebranych funduszy z kiermaszu świątecznego

W poniedziałek, 30-go marca, delegacja ze Szkolnego Koła Caritas przy naszym Liceum w składzie: Jagoda Jadczyk i Julia Bajek wraz z opiekunkami SKC: Iwoną Pasierską oraz Ewą Walkowicz,przekazały Zespołowi Szkół Specjalnych przy ul. Mossora 4 w Brzegu, 850 zł., które udało się zebrać podczas kiermaszu świątecznego zorganizowanego w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, w niedzielę, 22-go marca.

W imieniu Szkoły pieniądze przyjęła Pani Maja Bielecka, pedagog szkolny. Pieniądze będą przekazane na zakup artykułów szkolnych dla uczniów.

Na kiermaszu były rozprowadzane, ręcznie robione przez naszych wolontariuszy, pisanki oraz kartki świąteczne. Pisanki zostały wykonane techniką decoupage, której nasi wolontariusze nauczyli się na specjalistycznym kursie, który został zorganizowany w zeszłym semestrze.

Podczas kiermaszu zbierano także artykuły spożywcze, które zostały przekazane na pomoc świąteczną osobom najuboższym z terenu naszego miasta. W kościele zebrano prawie pół tony produktów.

Przypominamy, że nasi wolontariusze brali także czynny udział w zbiórce żywności w sklepach Biedronka i Netto, która odbyła się w sobotę, 14-go marca na terenie naszego miasta.

Również w poniedziałek, nasze Szkolne Koła Caritas zdecydowało się poprzeć akcję Powiatu Brzeskiego pt.: „Kto może niech pomoże”, która ma na celu pomoc mieszkańcom partnerskiego Powiatu Horodenka z Ukrainy. Szkolne Koło Caritas z zebranych funduszy przekazało na ten cel 500 zł.

Pieniądze złożyliśmy na ręce Pani Brygidy Jakubowicz, koordynatorce akcji. Pani Brygida podziękowała nam w imieniu Starostwa Powiatowego za ten dar i życzyła nam więcej takich inicjatyw.

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas przy naszym Liceum, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tych akcji i zebrania pieniędzy. Bardzo dziękujmy za włożoną pracę i czas!

Przede wszystkim jednak dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim ofiarodawcom, którzy uczestniczyli w naszych świątecznych kiermaszach i złożyli swoją ofiarę. Bóg zapłać za poparcie naszych akcji!!!

galeria zdjęć

Wyszukiwarka