caritas2Szkolne Koło Caritas

im.Z.Herberta w Brzegu

wigilia dla samotnych -grudzien 2014 19 20141230 1649074543Wigilia dla osób samotnych z naszego miasta

W poniedziałek, 22-go grudnia, w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, odbyła się wigilia dla osób samotnych z naszego miasta.

Na zaproszenie Międzyparafialnego Zespołu Caritas w Brzegu przybyło ponad 70 osób.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00 od obejrzenia jasełek w wykonaniu dzieci ze scholi przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Jasełka zostały przygotowane przez s. Annę Majewską. Wszystkim zebranym bardzo podobał się występ młodych aktorów.

Następnie wszyscy przeszliśmy do sali, gdzie był przygotowany posiłek. Zaczęliśmy od wspólnej modlitwy i życzeń złożonych przez panią Brygidę Jakubowicz, Naczelnika Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Brzegu, która reprezentowała władze miasta, pana Zdzisław Kozośwista, prezesa Międzyparafialnego Zespołu Caritas w Brzegu oraz przez ks. Michała Olszańskiego opiekuna Zespołu Caritas.

Później wszyscy podzieli się opłatkiem i zasiedli do wspólnej wieczerzy, podczas której kolędowaliśmy.

Stoły obsługiwali wolontariusze z Caritasu oraz uczniowie z naszego Szkolnego Koła Caritas, którym bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

Wszyscy uczestnicy wieczerzy otrzymali po kolacji paczki z produktami spożywczymi na godne spędzenie Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tej wigilii, szczególnie tym, którzy poparli nasze kiermasze, z których dochód był przeznaczony właśnie na tą wigilię!!!

Choć przez chwilę osoby samotne mogły poczuć rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

I pamiętajmy, że kto wierzy ten nigdy nie jest sam!!!

W wigilii uczestniczyli:

- Sylwia Grzegorzewska, II C