Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

caritas2Szkolne Koło Caritas

II Liceum Ogólnokształcące

im.Z.Herberta w Brzegu

 

wolontariusze z skc ze swiateczna wizyta u chorych -grudzien 2014 1 20141227 1765421527Wolontariusze z SKC ze świąteczną wizytą u chorych

We wtorek, 16-go grudnia, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritasu przy II Liceum Ogólnokształcącym, odwiedzili chorych z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu, wręczając im drobne upominki na Święta Bożego Narodzenia.


Akcja nie tylko przyniosła wiele radości chorym, ale także sprawiła wiele radości naszym wolontariuszom, którzy odkryli prawdę słów, że "więcej radości jest w dawaniu, niż w braniu"!
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z SKC, którzy podjęli to zadanie! A o to co sami o tej akcji powiedzieli:
"Akcja Caritas "Odwiedziny chorych" wzbudziła w nas wiele emocji - i tych pozytywnych i tych, które trochę nas hamowały przed tymi wizytami.
Gdybyśmy się wycofali, to mielibyśmy czego żałować. Przekazana nam wola walki, ciągła wiara w lepsze jutro, czy po prostu szczery uśmiech schorowanej osoby dodał nam tyle, co największy impuls do działania.
Okres, który spędziliśmy pomagając innym, był czasem, który zapadł nam w pamięci. Chcielibyśmy powtórzyć taką akcję w najbliższym czasie."

galeria zdjęć

Julia Bajek, klasa IB

Wyszukiwarka