caritas2Szkolne Koło Caritas

im.Z.Herberta w Brzegu

zbiorka zywnosci grudzien 2014 5 20141227 1046873706SKC przy zbiórce żywności

Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritasu uczestniczyli w piątek, 12-go grudnia, oraz w niedzielę, 14-go grudnia, w ogólnopolskiej zbiórce żywności zorganizowanej przez Caritas Polska.

W piątek zbiórka odbyła się w sklepach Biedronka i Kaufland na terenie naszego miasta, natomiast w niedzielę, taka zbiórka żywności odbyła się w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzegu.
Łącznie udało się zebrać ponad 1500 kilogramów artykułów spożywczych. Zebrane produkty będą przeznaczone na paczki, które będą przekazane osobom najuboższym, rodzinom wielodzietnym, chorym i samotnym z terenu naszego miasta. Paczki będą rozprowadzane przed świętami w siedzibie Caritasu przy pl. Młynów 7.
Zbiórka w kościele była połączona z kiermaszem, na którym rozprowadzane były kartki i torby świąteczne oraz pierniki, wcześniej przygotowane przez naszych wolontariuszy.
Dochód z tego kiermaszu został przekazany na zakup owoców i napojów na wigilię dla samotnych z naszego miasta, która odbędzie się na terenie Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego, w poniedziałek, 22-go grudnia. Na tę wigilię zostało zaproszonych ponad 80 osób.
Wcześniej, tj. w piątek, 12-go grudnia, taki kiermasz świąteczny odbył się w naszej szkole. Również z tego kiermaszu dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie wigilii dla samotnych.
Kartki, torby oraz pierniki przygotowała młodzież ze Szkolnego Koła Caritasu, którym bardzo dziękuję za włożoną pracę i czas! Dziękujemy także wszystkim wolontariuszom, którzy uczestniczyli w tych zbiórkach żywności!
Nasza młodzież z SKC wyraziła także chęć pomocy przy obsłudze stołów w czasie wieczerzy wigilijnej dla samotnych, z czego bardzo się cieszymy.
Jeśli ktoś chce czerpać radość z pomagania innym zapraszamy do naszego SKC!
W zbiórce żywności uczestniczyli także wolontariusze z SKC przy I LO oraz z SKC przy Zespole Szkół Budowlanych na ul. Kamiennej.

opiekunowie SKC