Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

caritas2Szkolne Koło Caritas

II Liceum Ogólnokształcące

im.Z.Herberta w Brzegu

 

koncert charytatywny caritasCharytatywny Koncert SKC

W środę 12 lutego odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez uczniów i opiekunów Szkolnego Koła Caritas.

Młodzież z naszego liceum postanowiła pomóc najbardziej potrzebującym i przygotowała kilka utworów, które zaprezentowane zostały przed innymi uczniami i nauczycielami szkoły.

Na scenie szkolnej auli zagrali: na perkusji – Konrad Bednarek, na klawiszach – Arkadiusz Kulas, na gitarze – Adam Dżul i Michał Wietrzyński,  oraz gościnnie, również na gitarze zagrał absolwent naszego liceum – Aleksander Niżyński.

Śpiewały: Sylwia Grzegorzewska i Magda Mazurkiewicz, oraz chór szkolny pod przewodnictwem Marka Kudry, studenta Akademii Muzycznej we Wrocławiu, który wystąpił w składzie: Magda Smoła, Marta Mikuszewska, Klaudia Florków, Aleksandra Parasiuk, Paulina Śliwa, Agnieszka Andraszak, Marta Bielańczyk i Natalia Wcisło.

Każdy z uczniów przekazał symboliczną złotówkę na ten cel, jako bilet wstępu na koncert.  Widownia bardzo pozytywnie zareagowała na występ, a wszyscy  dobrze się bawili, przy okazji pomagając innym. Miłym zaskoczeniem dla wykonawców była usłyszana na końcu jednogłośna prośba o zagranie jeszcze jednego utworu.

Mamy nadzieję, że uda nam się w przyszłości zorganizować jeszcze niejeden taki koncert i to może nawet w naszym kościele!!!

Dziękujemy także wszystkim osobom, które zajmowały się sprawą techniczną koncertu, a bez których koncert by się nie odbył.

 

W ramach koncertu, podczas każdej przerwy, odbył się również kiermasz pierników, z którego dochód również został przekazany dla osób, które potrzebują pomocy finansowej. Dziękujemy wszystkim osobom, które upiekły pierniki i tak pięknie je zapakowały oraz wszystkim osobom, które je zakupiły. Na pewno bardzo im smakowały!!!

Szczególnie dziękujemy Natalii Niedźwiedź, Kamili Kondrajczak, Aleksandrze Michalak z IIA, dziewczynom z IB: Aleksandrze Rudyk, Klaudii Abel, Natalii Przepiórce, Klaudii Jędrzejko oraz specjalne podziękowania dla Pana Antoniego Adamczyka - męża Pani Wicedyrektor Ewy Adamczyk!!!

 

galeria zdjęć

 Magda Mazurkiewicz

Przewodnicząca Szkolnego Koła Caritas

Wyszukiwarka