Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

caritas2Szkolne Koło Caritas

II Liceum Ogólnokształcące

im.Z.Herberta w Brzegu

 

zjazd skc 9 20140925 1707923288Nasze Koło Caritas na V Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu!!!

W sobotę, 20-go września, odbył się V Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas we Wrocławiu.

Były to również 25-te urodziny tej organizacji. Na to wydarzenie wybrało się 7 uczniów z naszej szkoły wraz z p. Ewą Walkowicz i p. Iwoną Pasierską.

Zjazd rozpoczęła Msza św. w kościele NMP na Piasku. Tam każdemu wręczono pieniążek Caritas. Jest to symbol talentu, jaki każdy z Was otrzymał za darmo od Boga - tłumaczył w homilii ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Po Eucharystii nastąpił radosny przemarsz młodych wolontariuszy do Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, któremu towarzyszyła muzyka Orkiestry OSP Domaniów. Tam każdy otrzymał poczęstunek, a następnie wziął udział w szkoleniu dotyczącym bezpieczeństwa na wodzie, aby chwilę później wyruszyć w rejs statkiem po Odrze i móc podziwiać Wrocław z nieco innej perspektywy.

Na koniec spotkania swoją obecnością zaszczycił uczestników abp Józef Kupny, który wyraził swoje uznanie dla dzieł miłosierdzia podejmowanych przez młodych i rozdał pamiątkowe obrazki. Młodzież zaśpiewała Arcybiskupowi specjalnie ułożoną na ten dzień dla niego piosenkę. Po tak pięknym i owocnym spotkaniu, każdy obdarowany upominkiem wyruszył w drogę powrotną do swoich domów.

Aleksandra Gużda II C

galeria zdjęć

Wyszukiwarka