caritas2Szkolne Koło Caritas

im.Z.Herberta w Brzegu

Przeprowadzone działania

W ramach realizacji programu Szkolnego Koła Caritas w tym roku szkolnym zostały już przeprowadzone następujące działania:

– „Tajfun na Filipinachˮ - na wieść o tragicznym wydarzeniu młodzież naszego liceum przeprowadziła w klasach zbiórkę pieniędzy zasilając konto na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach. Zebrano 172,96 złotych, które wpłacono na konto Caritasu.

„Złotówka na Mikołaja dla Świętego Mikołajaˮ - akcja polegała na zorganizowaniu zbiórki symbolicznej złotówki na terenie naszej szkoły. W tym roku celem zbiórki było wsparcie Domu Dziecka im. św. Mikołaja w Kątach Wrocławskich. Podczas tej akcji udało się zebrać 93,43 zł.

Kiermasz kartek świątecznych i ciast - wraz z Samorządem Szkolnym przygotowaliśmy kartki świąteczne, które były rozprowadzane w szkole podczas przerw oraz w środę, 11-go grudnia, przed szkolną wywiadówka wśród rodziców. Młodzież upiekła także ciasta, które też były rozprowadzane w tym czasie. Udało się zebrać 265,33 zł, które zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z naszego miasta.

„Świąteczna zbiórka żywności – w ramach tej akcji nasi wolontariusze wraz z innymi Szkolnymi Kołami Caritasu z naszego miasta, przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych w sklepach Biedronka oraz na terenie parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Brzegu. Z zebranych produktów powstaną paczki świąteczne, które nasza szkoła przekaże potrzebującym Rodzinom.

Rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny – nasi wolontariusze rozprowadzali także świece Caritas podczas zbiórki artykułów spożywczych na terenie parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Brzegu.