Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

siatkowka dziewczat 2014 1 20140302 1517673114Rozgrywki siatkarskie dziewcząt

Po zajęciu I miejsca w etapie międzyszkolnym, siatkarkom z naszej szkoły przyszło rywalizować o tytuł najlepszej drużyny w powiecie.

W środę 5 lutego nasze dziewczyny pojechały do Grodkowa, gdzie rozegrały mecze z tamtejszymi gospodyniami.
W pierwszym półfinałowym spotkaniu nasze siatkarki gładko pokonały w dwóch setach jeden z dwóch grodkowskich zespołów i awansowały do finału. Tam zmierzyły się z pierwszą drużyną gospodyń. Stawką meczu był awans do półfinału wojewódzkiego. Reprezentantki naszej szkoły mocnym uderzeniem rozpoczęły mecz, budując kilkupunktową przewagę, którą utrzymały już do końca seta. Początek drugiej partii finałowego spotkania rozpoczął się pechowo dla naszych siatkarek. Dziewczyny jednak szybko odrobiły straty, by w końcówce seta zafundować zgromadzonym kibicom prawdziwy horror. Po emocjonującej grze na przewagi ostatecznie uległy grodkowskiemu zespołowi. Dla rozstrzygnięcia losów meczu należało więc rozegrać
tie-break'a
. Finałowa część spotkania była bardzo wyrównana i właściwie do samego końca ciężko było wskazać faworyta. Nasze zawodniczki oprócz drużyny przeciwnej musiały zmierzyć się także z ogłuszającym dopingiem zgromadzonych w hali kibiców. Mimo walki do ostatniego punktu, dziewczyny musiały uznać wyższość zawodniczek z Grodkowa, które miały więcej szczęścia i wygrały cały turniej. Zespół z naszej szkoły ostatecznie zajął drugie miejsce, niestety niepremiowane awansem. Skład drużyny: Monika Sokołowska, Samanta Strąk, Edyta Mazurkiewicz, Sylwia Socha, Dorota Wojtyła, Aleksandra Gużda, Magda Matyjaszczyk, Kasia Kucharczyk, Sylwia Grzegorzewska, Paulina Żytkowska

Trener: Iwona Grzymkowska.

 

galeria zdjęć

Wyszukiwarka