Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

Srebro w finale!

20 lutego 2013r. w Głuchołazach odbył się wojewódzki finał w koszykówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych „LICEALIADA”.

 

W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły wyłonione w rozgrywkach międzyszkolnych : PLO Opole, LO Głuchołazy, II LO Kędzierzyn-Koźle i II LO Brzeg. Każda drużyna rozegrała trzy mecze. Pierwsze spotkanie nasz zespół wygrał pewnie, pokonując PLO Opole 54:23. Drugi mecz z drużyną II LO z Kędzierzyna-Koźla również zakończył się dla nas sukcesem 38:30. Ostatni mecz o I miejsce przegrałyśmy z drużyną LO z Głuchołaz . Musiałyśmy uznać wyższość drużyny gospodarzy, która okazała się bezkonkurencyjna. Gratulujemy zwycięstwa i życzymy samych wygranych na Mistrzostwach Polski.

Najskuteczniejszą zawodniczką mistrzostw została nasza koleżanka z drużyny Samanta Strąk, która zdobyła 57 punktów.

Nasza drużyna to zgrany zespół, który pod fachowym okiem pani Doroty Toporowskiej doszedł tak daleko, bo przecież mistrzostwa województwa to duży wyczyn! Dziewczyny wywalczyły srebrny medal dla naszej szkoły. Gratulacje i powodzenia w przyszłym roku! Niech miłość do koszykówki nie zginie!!!

   

Tabela końcowa według miejsc:

 

I m - LO Głuchołazy

II m – II LO Brzeg

III m – II LO Kędzierzyn- Koźle

IV m- PLO Opole

 

Zespół wystąpił w składzie:

Agata Polak, Katarzyna Wiecha, Samanta Strąk, Malwina Kohnke, Honorata Pławiak, Klaudia Sieńko, Katarzyna Golonka, Hanna Karlikowska, Martyna Krocz, Magdalena Matyjaszczyk, Dorota Wojtyła, Ewelina Raczkowska.

 

 Magdalena Zawadzka

 

powrót

Wyszukiwarka