Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

zakonczenie roku klas 3 2014 001Uroczyste zakończenie roku szkolnego

25 kwietnia 2014r. o godzinie 13 w auli szkoły rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas maturalnych.

Czytaj więcej...

wigilia 3e 004Wigilia

Wigilia to czas oczekiwania na jakieś ważne wydarzenie, oczekiwania na święto , to czas czuwania. Dla naszej klasy 3E to już ostatnia wigilia w tej szkole.

Czytaj więcej...

szkolenie inzynieryjsko-saperskie 2013 001Klasa maturalna na szkoleniu inżynieryjno-saperskim

         Szkolenie inżynieryjno-saperskie klasy mundurowej (od tego roku już maturalnej) w zakresie rozpoznawania materiałów wybuchowych i środków zapalających odbyło się 7 listopada 2013 roku na terenie 1 Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej...

Od września przygotowywaliśmy się do tych zajęć

         Przygotowania do tych zajęć trwały od września br. Najpierw zorganizowano zajęcia w zakresie teorii a później przygotowania do ćwiczeń poligonowych, które miały się odbyć na terenie Jednostki Wojskowej, (szczególnie ważne to było dla klas pierwszych, ponieważ uczniowie nie mieli żadnego doświadczenia).

Czytaj więcej...

Takiej lekcji jeszcze nie było

          Realizując plany poznawania charakteru pracy służb mundurowych poprosiliśmy wychowawcę z Zakładu Karnego pana ppor. Marcina Dorociaka i psychologa pana ppor. Krzysztofa Kuczka o zorganizowanie nam (uczniom II LO) zajęć o charakterze wizyty w Zakładzie Karnym w Brzegu.

Czytaj więcej...

Lekcja w ...lesie

           21 września 2012 roku klasa mundurowa miała zajęcia na terenie Nadleśnictwa Brzeg, a dokładnie w Kurzniach.

Czytaj więcej...

Wcale nie jest łatwo w pracy w zakładzie karnym

          Jak trudną i wymagającą odwagi i odporności psychicznej jest praca w zakładzie karnym dowiedzieliśmy się 28 maja 2012 roku podczas wizyty w szkole funkcjonariuszy z Zakładu Karnego w Brzegu panów ppor. Krzysztofa Kuczka i ppor. Marcina Dorociaka.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia sztabowe z Policją EURO 2012

     Po kilku spotkaniach z pracownikami Policji przygotowujących młodzież do działań w terenie uczniowie klasy mundurowej zostali zaproszeni na ćwiczenia sztabowe Policji.

Czytaj więcej...

Dzień Sapera w Brzegu

Podpisanie porozumienia o współpracy II LO w Brzegu z 1 BPS 

          Młodzież klasy mundurowej II LO w Brzegu dnia 12.04.2012. z okazji Dnia Sapera uczestniczyła w uroczystym apelu w brzeskiej Jednostce Wojskowej.

Czytaj więcej...

Zawody sportowo-obronne „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”

         Reprezentanci klasy mundurowej po raz pierwszy wzięli udział w zawodach sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”. Organizatorami zawodów byli 1Pułk Saperów w Brzegu, Kuratorium Oświaty w Opolu , Wojewódzki Sztab Wojskowy w Opolu.

Czytaj więcej...