Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

 Język angielski/hiszpański

 

Test yourself 

Co mówią nasi uczniowie (w językach obcych)

 

W ramach programu AIESEC gościmy studentów z całego świata, nierzadko z krajów bardzo egzotycznych. Brazylia, Chiny, Indonezja, Indie, Ghana…

 visitors1

visitors2

 

Dzięki współpracy z fundacją Semper Avanti z Opola odwiedzili nas goście z Hiszpanii, którzy poprowadzili cykl lekcji o kulturze tego kraju dla klas drugich. Olga Zapata i Juan Carlos opowiadali na zajęciach o najciekawszych hiszpańskich zwyczajach, tradycjach świątecznych, potrawach i miejscach, które warto zobaczyć w tym pięknym kraju. Spotkanie było okazją, aby wypróbować swoją znajomość języków: hiszpańskiego oraz angielskiego - w tych właśnie językach prowadzone były zajęcia.

semper avanti 1

semper avanti 2 

 

24 października gościliśmy w naszym Liceum wykładowców filologii angielskiej PWSZ w Nysie dr Małgorzatę Kamińską oraz dr. Mariusza Kamińskiego, którzy przeprowadzili zajęcia dla klas trzecich na temat symboli brytyjskich oraz zagadnień związanych z wymową angielską, a także przedstawili ofertę Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie.

 nysa1

 

Dr Ratajczak przeprowadził wykład z Business English
ratajczak1

 

Na lekcję kultury amerykańskiej i hiszpańskiej pojechaliśmy na wystawę grafik Andy Warhol'a i Salvadora Dali

warhol i dali 1

 

Bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych. Pomogliśmy także sierotom z Gambii – zebraliśmy dla nich ubrania i przygotowaliśmy pomoce do nauki języka angielskiego. Współpracowali z nami wolontariusze z Wielkiej Brytanii (Robert Lechowicz i Lee Tompham)

gambia1

gambia2

gambia3

gambia4

 

 Corocznie organizujemy Dzień Języków Obcych:

djo1

djo2

djo3

 

Chętnie bierzemy też udział w Olimpiadzie Języka Angielskiego i innych konkursach językowych i czasami odnosimy sukcesy:) Najbardziej spektakularny sukces ostatnich lat odniosła Martyna Skrzypnik, która została finalistką konkursu The Great Poles. Konkurs polegał na napisaniu pracy o osobie narodowości polskiej, która która wywarła znaczący wpływ na losy świata. Praca Martyny o Czesławie Miłoszu znalazła się wśród 10 najlepszych prac finałowych i została opublikowana w podręczniku do nauki języka angielskiego wydawnictwa Oxford University Press "Vision", z którego i Ty być może będziesz korzystać:-)

 martyna skrzypnik 1

martyna skrzypnik great poles 1

 

Organizujemy także Maraton Pisania Listów, w ramach którego pomagamy niesłusznie zatrzymanym więźniom politycznym z całego świata. Piszemy listy po polsku i po angielsku i wysyłamy do ambasad lub ministerstw zainteresowanych krajów. Dzięki tym interwencjom często rządy decydują się na wypuszczenie więźniów politycznych.

maraton1

maraton2

maraton3

 

 

 To tylko niektóre z naszych działań w ramach języka angielskiego i hiszpańskiego.

 Chcesz dowiedzieć się więcej, posurfuj po naszej stronie internetowej i ... zapraszamy Cię do Naszej Szkoły.

 

 Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to spróbuj się  też w quizie językowym