Konkurs Herbert łączy dwa brzegi -26 kwietnia 2018

herbert laczy 2 brzegi thumbKonkurs "Herbert łączy dwa brzegi"

W dniu 26 kwietnia II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu już po raz drugi gościło najlepszych uczniów z trzecich klas gimnazjów. Konkurs "Herbert łączy dwa brzegi" to nie tylko zmagania w dwóch, jak mogłoby się wydawać, skrajnie różnych dziedzinach - języku polskim i matematyce, ale także okazja do wspaniałej zabawy oraz

zapoznania się z ofertą i atmosferą szkoły. Połączenie dwóch dziedzin, nauk ścisłych i humanistycznych, wymagało olbrzymiej wiedzy i inwencji zarówno ze strony organizatorów, jak i uczestników. Uczniowie mieli za zadanie chociażby dociec własności liczby Fi, wielokrotnie wykorzystywanej w wybitnych dziełach sztuki, przekonać się, czy podróż Phileas’a Fogga byłaby dziś możliwa, a także odczytać ukryte za pomocą anamorfozy wyrazy i wzory. Nie lada wyczynem było zatem zajęcie pierwszego miejsca. Udało się to uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Laureaci otrzymali wyjątkowe nagrody, statuetki oraz cenny bonus. Nasz konkurs udowodnił, że można doskonale uczyć się i bawić jednocześnie. Uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów - wszyscy jesteście zwycięzcami! Mamy nadzieję, że konkursowe zmagania dostarczyły Wam wielu pozytywnych wrażeń.

Piotr Zięba

Najlepsi uczniowie 2018