certyfikat 4 wrzesien 2017 01 thumbZlot Klas Mundurowych na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywający się w Kielcach od 4 września 2017 r., to trzecie co do wielkości targi militarne w Europie. W tym roku odbyła się XXV edycja. Szeroki zakres tematyczny targów i obecność wielu przedstawicieli międzynarodowego sektora obronnego pozwoliły na zapoznanie się specjalistom oraz młodzieży klas mundurowych z światowymi innowacjami w zakresie techniki wojskowej.

Podczas targów odbył się Zlot Klas Mundurowych, na który zostali zaproszeni m.in. uczniowie klas mundurowych z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu. Po raz drugi w Targach Kielce, podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego odbył się uroczysty apel klas mundurowych z udziałem Antoniego Macierewicza, Ministra Obrony Narodowej.

W tym roku szkolnym ruszył pilotażowy program dla szkół ponadgimnazjalnych czyli edukacja wojskowa. Podczas MSPO Minister Macierewicz zwracał uwagę w swoim wystąpieniu, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wykształcenie proobronne.

- Wy pokazaliście, że jesteście gotowi i za to na Wasze ręce dla całej polskiej młodzieży Minister Obrony Narodowej, Polska Armia składa podziękowania - podkreślał szef MON w swoim wystąpieniu w Targach Kielce.

Podczas targów młodzież podziwiała najnowsze rozwiązania dotyczące uzbrojenia, zaawansowane systemy dowodzenia, różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny, sprzęt inżynieryjny metrologiczny, łączności i informatyki oraz zabezpieczenia cybernetyczne. Targi okazały się także doskonałym miejscem do wymiany poglądów uczniów klas mundurowych z ponad 50 szkół z całej Polski.

Zlot Klas Mundurowych dostarczył młodzieży wiele niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Baranowska

Najlepsi uczniowie 2017