rodzinny skarbiec sztuki thumbRadośnie i twórczo z II LO!

Nasza szkoła przez  dwa miesiące będzie realizować projekt Rodzinny Skarbiec Sztuki, w ramach Edukacji Kulturowej Opolszczyzny, do którego zaproszone zostały rodziny z  Brzegu i Żłobizny oraz nasi uczniowie.

Chcemy stworzyć im wspaniałą okazję do integracji pokoleniowej dzięki kontaktowi z różnymi dziedzinami sztuki. Język koloru, rytmu, ruchu, gestu, dźwięku będzie drogą poznania siebie i innych, wzmocnienia więzi międzypokoleniowych.  Proponujemy warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, literackie i teatralne. Ich efektem będzie powstanie książki z tekstami członków Klubu Literackiego  Brzeg i  uczestników projektu, ilustrowanej pracami dzieci z Publicznego Przedszkola  Nr 7  Integracyjnego. Powstanie także scenariusz spektaklu, którego premiera przewidziana jest na koniec października na scenie Brzeskiego Centrum Kultury– partnera projektu. Wszyscy uczestnicy będą mieli także okazję wybrać się do Muzeum Piosenki Polskiej.
Zapraszamy do śledzenia naszych działań na facebooku i stronie internetowej szkoły, BCK -u, KL Brzeg, Stowarzyszenia Wilijki ze Żłobizny.
Już wkrótce informacje na temat bezpłatnego szkolenia dla ludzi zainteresowanych działaniami
w oświacie i kulturze pt. Ulotka, plakat, czy Internet? Promocja wydarzeń kulturalnych – metody tradycyjne i internetowe.

rodzinny skarbiec sztuki

Najlepsi uczniowie 2017