symultana na zamku 1W.Toporowski i P.Jędrzejewski w czołówce

W czwartek 4 września 2014r. na Zamku miała miejsce symultana  z arcymistrzynią Moniką Soćko, najlepszą aktualnie polską szachistką, wielokrotną medalistką imprez mistrzowskich z Olimpiadą włącznie, triumfatorką niezliczonych prestiżowych turniejów (kilka dni temu pierwsze miejsce na Festiwalu w Erfurcie).

Symultana to jednoczesna gra w szachy na wielu szachownicach prowadzona przez jednego szachistę przeciwko wielu partnerom.
Wśród 19 szachistów grających symultanę z Arcymistrzynią, znalazło się 2 przedstawicieli naszej szkoły: uczeń Przemek Jędrzejewski i nauczyciel Wojciech Toporowski.
Jak czytamy w komunikacie Brzeskiej Strony Szachowej:

"16-1=2 Taki rezultat osiągnęła GM Monika Soćko podczas 3,5 godzinnej symultany, która odbyła się w czwartek na Zamku Piastów Śląskich. Zwyciężczyni sprzed kilku dni w turnieju w Erfurcie wystąpiła w pięknym, reprezentacyjnym kostiumie z białym orłem.
Swój pojedynek wygrał Maciej Wróbel z MGLKS Parnas Oława, a zremisowali Bogdan Żminda (MGLKS) i Andrzej Krzywda z LZS Victoria Chróścice ( w tej partii grano prawie do gołych króli - oprócz monarchów na szachownicy pozostały dwa gońce). Arcymistrzyni triumfowała na 16 "deskach". Oprócz wymienionych najdłużej opór mistrzyni Polski stawiali: Przemysław Jędrzejewski (II LO), który, gdyby niepotrzebny marsz piona "g", mógłby również cieszyć się z remisu w końcówce hetman (białe) przeciwko wieży i gońcowi, Józef Kuczyński (BKSz Prokonex), Mikołaj Rura (MGLKS) i dyrektor FPA, Wojciech Toporowski (II LO)."

Gratulujemy:)

brazowe liceum 2020