pozegnanie klasy mundurowej 2014 029Uroczyste pożegnanie klasy mundurowej maturalnej z Pułkiem Saperów

3 kwietnia 2014 r. 1. Brzeski Pułk Saperów zorganizował uczniom klas mundurowych II LO w Brzegu zajęcia terenowe podczas których uczniowie doskonalili swoje umiejętności w zakresie komunikacji, transportu, strzelectwa.

Zajęcia poligonowe zorganizowane przez 1 Brzeski Pułk Saperów współfinansowane były przez Ministerstwo Obrony Narodowej w ramach projektu „Manewry poligonowo - strzeleckie dla młodzieży z klas o profilu mundurowym”.

Uczniowie klas mundurowych uczestniczący w ćwiczeniach ewakuacji drogą wodną (po rzece Odrze) zostali przetransportowani kilkoma PTS (amfibiami) na poligon wojskowy. Wszystkie ćwiczenia poligonowe i ćwiczenia strzeleckie przeprowadzone były na poligonie pod czujnym okiem żołnierzy pułku, którzy bardzo zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas zajęć. Całym szkoleniem uczniów klas mundurowych kierował pan ppłk Jerzy Dominiak. Ćwiczenia poligonowe połączone były z zawodami strzeleckimi. Najlepsi strzelcy spośród uczniów zostali nagrodzenia przez zastępcę Dowódcy Pułku pana płk. Zbigniewa Jarząbka. Bogate nagrody otrzymali najlepsi zawodnicy : Michał Piszczak, Przemysław Jędrzejewski, Żaneta Radka, Patrycja Obodzińska, Marcin Wojas, Krystian Protasiewicz, Adrian Krasoń.

Po zakończeniu ćwiczeń odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klasy maturalnej mundurowej z 1 Brzeskim Pułkiem Saperów. Po trzyletniej współpracy z 1BPS uczniowie II LO otrzymali od Dowódcy Pułku płk. Jana Pajestki (wręczył zastępca Dowódcy płk Z. Jarząbek) certyfikaty ukończenia szkolenia bojowego i szkolenia z teorii wojskowości. Uczniowie złożyli wyrazy wdzięczności panom Dowódcy Pułku płk. Janowi Pajestce na ręce pana płk. Zbigniewa Jarząbka oraz ppłk. Arkadiuszowi Prykowskiemu, ppłk. Jerzemu Dominiakowi i mjr. Pawłowi Augustyniakowi. Szczególne wyrazy uznania przekazano panu mjr. Błażejowi Lenardowi Szefowi Sekcji Wychowawczej za otaczanie młodzieży opieką, organizowanie zajęć teoretycznych i poligonowych i za wielką wyrozumiałość oraz zawsze dobre słowo kierowane do młodzieży. W dowód wdzięczności w imieniu Dyrektora szkoły wręczono Dowódcy Pułku oraz panu mjr Błażejowi Lenardowi Medaliony z wizerunkiem Patrona szkoły - Zbigniewa Herberta. Osoby wyróżnione zostały także uhonorowane tytułem PRZYJACIELA II LO w Brzegu. Miano Przyjaciela II LO za współpracę na płaszczyźnie wychowawczo - oświatowej otrzymała także pani Renata Wojas prezes Opolskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego.

MB

brazowe liceum 2020