Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Nasz przewodnik duchowy ks. Marcin Krawczyk zaplanował pielgrzymowanie do sanktuarium cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej na miesiąc kwiecień. Myślał, że już będzie …wiosennie i ciepło i pogodnie i bez niespodzianek a tu… same niespodzianki. Już od samego początku pielgrzymowania trzeba było doświadczyć trudów pątnika.

Gdy dotarliśmy do celu wyprawy okazało się, że 3 kwietnia jest zjazd maturzystów Diecezji Opolskiej. I tak przypadkiem z innymi niepewnymi dalszych losów żakami Opolszczyzny zabiegaliśmy o szczególne względy cenionej od wielu wieków Opiekunki Polaków a dzisiaj nas -młodego pokolenia.

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest znany nie tylko w całej Europie, ale także i na innych kontynentach. Kult związany z tym cudownym obrazem jest rozpowszechniany przez Polaków w różnych zakątkach świata.

Mieliśmy wyjątkowe szczęście, gdyż nasi brzescy kapłani ks. Marcin i ks. Michał ofiarowali Eucharystię w samej bazylice przylegającej do kaplicy cudownego obrazu. Była tam Msza św. za nas -maturzystów. Przyłączyły się do nas też inne grupy młodych ludzi z Opolszczyzny i wspólnie wysłuchaliśmy homilii wygłoszonej przez ks. Marcina a skierowanej specjalnie do nas -młodych, rozpoczynających kolejny etap swojego życia.

Podczas zwiedzania Jasnej Góry architektura bazyliki i kaplicy cudownego obrazu zrobiła na nas ogromne wrażenie -barok przebogaty, piękny i złocisty, aniołki „biegające” po ołtarzu, gzymsach i na chórze oraz odrestaurowane ołtarze boczne, kolumny, posadzki. To wszystko podkreśliło wyjątkowość miejsca, gdzie się znajdowaliśmy, bo i historycznie to ważne miejsce i kulturowo i architektonicznie, a przede wszystkim od kilku wieków centrum duchowe.

Z nadzieją na pomyślną realizację naszych najbliższych planów wróciliśmy do Brzegu, aby dokończyć rozpoczęte dzieło.

„Przestraszeni” wejściem w dorosłe i odpowiedzialne życie

żacy II LO

brazowe liceum 2020