Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

        Nasz przewodnik duchowy ks. Marcin Krawczyk zaplanował pielgrzymowanie do sanktuarium cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej na miesiąc kwiecień. Myślał, że już będzie …wiosennie i ciepło i pogodnie i bez niespodzianek a tu… same niespodzianki. Już od samego początku pielgrzymowania trzeba było doświadczyć trudów pątnika.

        Gdy dotarliśmy do celu wyprawy okazało się, że 3 kwietnia jest zjazd maturzystów Diecezji Opolskiej. I tak przypadkiem z innymi niepewnymi dalszych losów żakami Opolszczyzny zabiegaliśmy o szczególne względy cenionej od wielu wieków Opiekunki Polaków a dzisiaj nas -młodego pokolenia.

         Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej jest znany nie tylko w całej Europie, ale także i na innych kontynentach. Kult związany z tym cudownym obrazem jest rozpowszechniany przez Polaków w różnych zakątkach świata.

         Mieliśmy wyjątkowe szczęście, gdyż nasi brzescy kapłani ks. Marcin i ks. Michał ofiarowali Eucharystię w samej bazylice przylegającej do kaplicy cudownego obrazu. Była tam Msza św. za nas -maturzystów. Przyłączyły się do nas też inne grupy młodych ludzi z Opolszczyzny i wspólnie wysłuchaliśmy homilii wygłoszonej przez ks. Marcina a skierowanej specjalnie do nas -młodych, rozpoczynających kolejny etap swojego życia.

     Podczas zwiedzania Jasnej Góry architektura bazyliki i kaplicy cudownego obrazu zrobiła na nas ogromne wrażenie -barok przebogaty, piękny i złocisty, aniołki „biegające” po ołtarzu, gzymsach i na chórze oraz odrestaurowane ołtarze boczne, kolumny, posadzki. To wszystko podkreśliło wyjątkowość miejsca, gdzie się znajdowaliśmy, bo i historycznie to ważne miejsce i kulturowo i architektonicznie, a przede wszystkim od kilku wieków centrum duchowe.

          Z nadzieją na pomyślną realizację naszych najbliższych planów wróciliśmy do Brzegu, aby dokończyć rozpoczęte dzieło.


„Przestraszeni” wejściem w dorosłe i odpowiedzialne życie

żacy II LO

 

Galeria zdjęć

Najlepsi uczniowie 2019

Brązowa tarcza

brazowe liceum 2020

Szkoła z klasą

certyfikat szkola z klasa midi

Wiarygodna Szkoła

  • Wiarygodna_szkola
  • Wiarygodna_szkola

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Wyszukiwarka

Wspierają nas

Aktualnie odwiedzający:

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Wspieramy