Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

„Czytam w podróży... Herberta”

            Ogólnopolska akcja społeczna „Czytam w podróży... Herberta” odbyła się 26 lutego br. w szesnastu miastach w Polsce. Do akcji włączyli się również uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Brzegu.

            Wolontariusze – uczniowie klas pierwszych - Kinga Derlatka, Patrycja Muszyńska, Adrian Gajewski i Radosław Mucha w różnych środkach transportu, na przystankach autobusowych, na dworcu kolejowym i w innych miejscach miasta przez około dwie godziny rozdawali pasażerom i przechodniom zakładki do książek z fragmentami utworów poety. Celem tej akcji było upowszechnianie twórczości Zbigniewa Herberta, ale także zachęcenie społeczeństwa do czytania, na przykład podczas podróży. - Czas podróży to jeden z nielicznych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie – powiedziała Maria Dzieduszycka, prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta, inicjatorka przedsięwzięcia.

            „Czytam w podróży... Herberta” to wspólny projekt Fundacji im. Zbigniewa Herberta i Klubu Herbertowskich Szkół. Partnerami akcji są Biblioteka Narodowa oraz Instytut Adama Mickiewicza. Projekt spotkał się również z gorącym poparciem pani Katarzyny Herbert, wdowy po poecie, a zarazem założycielki Fundacji. W akcji uczestniczyło ponad 400 wolontariuszy w całej Polsce. Oprócz naszego miasta, pierwsza edycja akcji odbyła się w: Warszawie, Bełchatowie, Częstochowie, Gdańsku, Jarocinie, Kołobrzegu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Piekarach Śląskich, Siemianowicach Śląskich, Słubicach, Słupsku, Żerkowie i Żorach.

            Akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem mieszkańców Brzegu w każdym wieku, choć nie brakowało momentów zaskakujących. Niektórzy ludzie z entuzjazmem przyjmowali zakładki i komentowali akcję, inni zaś biorąc karteczki z poezją, spoglądali z zaciekawieniem i odchodzili w milczeniu. - Uważamy, że akcja się udała. Mamy nadzieję, że zakładki z fragmentami wierszy zainspirują do zainteresowania się twórczością poety i poezją w ogóle – podsumowują akcję uczniowie II LO w Brzegu.

A

Galeria zdjęć

powrót

Najlepsi uczniowie 2019

Brązowa tarcza

brazowe liceum 2020

Szkoła z klasą

certyfikat szkola z klasa midi

Wiarygodna Szkoła

  • Wiarygodna_szkola
  • Wiarygodna_szkola

Kalendarz wydarzeń

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Wyszukiwarka

Wspierają nas

Aktualnie odwiedzający:

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Wspieramy