Doskonalenie umiejętności

Z wielką radością 20 lutego 2013 roku klasy mundurowe po raz kolejny udały się na zajęcia do Jednostki Wojskowej w Brzegu.

Uczniowie podczas kilkugodzinnych zajęć przeszli szkolenie strzeleckie. Poznali rodzaje broni, zdobyli podstawowe wiadomości z teorii strzału (balistyka, zjawisko strzału, odrzut broni, tor pocisku). Zapoznali się z zasadami strzelania z broni strzeleckiej (podstawowe sposoby strzelania, celowanie i celność strzelania, błędy popełniane przy strzelaniu) oraz budową i przeznaczeniem broni.

Zarówno chłopcy jak i dziewczęta z wielką uwagą słuchali wykładów przygotowujących do zajęć praktycznych. Ćwiczenia przygotowawcze i strzelanie na celność z broni strzeleckiej wywołało najwięcej emocji.

Były też wykłady nt. działań saperów w sytuacjach kryzysowych i zajęcia praktyczne podczas których min. zakładali kombinezon saperski, buty przeciwwybuchowe . Poznali też zasady działania detektora min.

Zajęcia znacznie poszerzyły zakres wiedzy uczniów, dały możliwości doskonalenia umiejętności, ćwiczyły dyscyplinę i dały w pełni poczucie odpowiedzialności za swoje czyny.

brazowe liceum 2020

lipiec 2020