Get Adobe Flash player

BIP LO2Brzeg

LO2-logo

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W BRZEGU W RAMACH ORGANIZOWANIA KONSULTACJI DLA UCZNIÓW OD DNIA 1.06.2020

 
Informacje ogólne:
Od 1.06.20 r. zaczynają się dobrowolne konsultacje dla uczniów klas I-II zgodnie z harmonogramem znajdującym się na stronie szkoły  i FB szkolnym. Konsultacje on-line odbywają się jak dotychczas.
Konsultacje są dobrowolne. W konsultacjach może uczestniczyć każdy zdrowy uczeń bez objawów chorobowych. W spotkaniu w szkole nie może uczestniczyć uczeń, który przebywa na kwarantannie i którego rodzina przebywa na kwarantannie.
Cele konsultacji w szkole to: poprawa ocen i wyjaśnienie zagadnień niezrozumiałych, których nie da się rozwiązać poprzez konsultacje on-line.
 
Zadania rodziców:
1.Natychmiastowe poinformowanie dyrektora szkoły, jeśli u ucznia (lub jego rodziny), który korzystał z konsultacji wykryto koronawirusa.
2.Zaopatrzenie dziecka w maseczkę.
 
Zadania uczniów:
1.Uczeń, który chce poprawić ocenę, czy uzyskać wyjaśnienie na temat niezrozumiałych treści, (jeśli konsultacje on-line są niewystarczające) sprawdza harmonogram konsultacji -  termin konsultacji danego nauczyciela.
2.Zawiadamia nauczyciela poprzez e - dziennik o chęci uczestniczenia w konsultacjach oraz podaje informację w jakim celu chce spotkać się z nauczycielem:
· jeśli poprawia ocenę, podaje zakres tematyczny, tak, aby nauczyciel przed konsultacjami mógł wydrukować sprawdzian,
· w przypadku, gdy prosi o wyjaśnienie niezrozumiałych treści, podaje ich zakres.
Informacje te przesyła nauczycielowi dwa dni przed konsultacjami.
Może mieć miejsce sytuacja, że z uwagi na przekroczenie dozwolonej liczby uczestników, uczeń będzie musiał skorzystać z innego terminu konsultacji. W konsultacjach może bowiem uczestniczyć  do 12 osób. W dniach od 8-12 czerwca konsultacje się nie odbędą ze względu na odbywający się w szkole egzamin maturalny  8-10 czerwca, obchody Bożego Ciała 9 czerwca i zaplanowany dzień wolny od zajęć dydaktycznych 10 czerwca.
Uczeń przychodzi do szkoły o godzinie wyznaczonej na konsultacje po wcześniejszym umówieniu. Wejście nie będzie otwierane wcześniej, aby uczniowie nie tłoczyli się na korytarzach.
Wchodząc do szkoły każdy uczeń zachowuje 2 m odległości od innych wchodzących i dokonuje dezynfekcji rąk. Przed konsultacjami i po nich uczniowie nie mogą przebywać na boisku szkolnym poza ewentualną sytuacją oczekiwania na wejście do szkoły. W takim przypadku konieczne jest również zachowanie odległości  2 m od siebie.
Uczeń przechodzi od razu do sali, w której konsultacje się odbywają. Nie może przebywać na korytarzu, aby uniknąć tłoku. W czasie konsultacji korzysta z własnych podręczników i przyborów, nie może ich pożyczać. Maseczka może zostać zdjęta, gdy uczeń siedzi w ławce, przy jej opuszczaniu zakłada maseczkę.
Uczeń nie korzysta z szafek, zabiera kurtkę itp. ze sobą do sali.
Od razu po zakończonych konsultacjach uczeń opuszcza budynek szkoły, przy wyjściu dokonuje  raz jeszcze dezynfekcji rąk.
 
Zadania nauczyciela:
· na początku konsultacji przypomina uczniom, aby przestrzegali zasad bezpieczeństwa,
· dba o wietrzenie sali,
· dopilnowuje, aby uczniowie nie pożyczali sobie przyborów,
· sadza uczniów przy stolikach tak, aby przy jednym siedział jeden uczeń w odległości co najmniej 1.5 m od innego,
· wchodzi do sali w maseczce.
 
Pracownicy obsługi prowadzą prace porządkowe:
mycie klamek do sal, w których odbywają się konsultacje, włączników do lamp, poręczy i toalet , poręczy krzeseł i blatów stołów, klawiatur komputerów .
 
Uwaga uczniowie!!!
Od 1 czerwca biblioteka szkolna będzie czynna w godzinach konsultacji tj. 12.00-15.00.
W innych godzinach książki można  zostawić w sekretariacie.

Brązowa tarcza

brazowe liceum 2020

Szkoła z klasą

certyfikat szkola z klasa midi

Wiarygodna Szkoła

  • Wiarygodna_szkola
  • Wiarygodna_szkola

Kalendarz wydarzeń

styczeń 2021
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wyszukiwarka

Wspierają nas

Aktualnie odwiedzający:

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Wspieramy